NASLOVNICA | Uredništvo | Kontakt | Marketing | Arhiv
Login | Registracija  
HSport.in
hercegovački sportski portal
 
Klepić i Ćavar najuspješniji sportaši Mostara
Svečana ceremonija proglašenja najuspješnijih sportaša Grada Mostara za 2018. godinu održana je u četvrtak, 31.1. u hotelu 'Mepas' u dvorani 'Queen' gdje su prisustvovali nominirani, nagrađeni, ali i veliki broj zvanica.

Izbor najuspješnijih sportaša/ica, sportskih kolektiva i sportskih radnika u 2018. godini izvršen je u slijedećim kategorijama: najuspješniji sportaš – senior, najuspješniji sportaš – junior, najuspješniji sportaš – kadet, najuspješniji sportaš – mlađi kadet, najuspješnija sportašica – seniorka, najuspješnija sportašica – juniorka, najuspješnija sportašica – kadetkinja, najuspješnija sportašica – mlađa kadetkinja, najuspješnija muška seniorska ekipa, najuspješnija muška mlada ekipa, najuspješnija ženska seniorska ekipa, najuspješnija ženska mlada ekipa, najuspješniji trener, zaslužni sportski radnik, posebne nagrade sportašima i sportskim kolektivima za postignute rezultate, nagrada za životno djelo, te posebna priznanja istaknutim sportašima, sportskim radnicima i klubovima.

Žiri koji je odlučivao o najboljim sportašima, sportašicama, klubovima bio je u sljedećem sastavu: predsjednik žirija Marijan Kvesić (predsjednik Olimpijskog komiteta BiH), članovi Mirjana Bošnjak (generalna tajnica Sportskog saveza Mostara), Dženan Šuta (viši sportski menadžer u Sportskom savezu), Marin Suton (novinar), Feđa Ibrulj (novinar), Senad Suljić, te tajnica žirija Fatima Rahimić. U konkurenciji mlađih kadetkinja klubovi su nominirali ukupno šest sportašica: Korina Džidić (Judo klub 'Neretva'), Lana Čović Stanić (Judo klub 'Hercegovac'), Mia Dužević (KVS 'Orka'), Helena Čule (Judo klub 'Borsa'), Naida Alić (ženski nogometni klub 'Emina'), te Asja Kurtović (Karate klub 'Mostar').

Najuspješnijom među nominiranima je proglašena Lana Čović Stanić (uspjesi: 1. mjesto na Državnom prvenstvu, 3. mjesto na Balkanskom prvenstvu). U konkurenciji mlađih kadeta klubovi su nominirali ukupno šest sportaša: Hrvoje Knezović (Judo klub 'Neretva'), Kristijan Alpeza (Akademski plivački klub 'Zrinjski'), Antonio Rezo (Taekwondo klub 'Cro star'), Ivan Obradović (Hrvatski atletski klub 'Zrinjski'), Đani Đulić (Karate klub 'Mostar'), te Mirko Čule (Hrvatski športski klub 'Zrinjski').

Među nominiranima najuspješniji bio je Hrvoje Knezović (uspjesi: 1. mjesto na Državnom prvenstvu i 2. mjesto na Balkanskom prvenstvu). U konkurenciji kadetkinja klubovi su nominirali ukupno pet sportašica: Vesna Vukoja (JK 'Neretva'), Anđela Jurić (JK 'Hercegovac'), Lana Pudar (KVS 'Orka'), Josipa Brvenik (JK 'Borsa') i Elma Husić (ŽNK 'Emina').

Kao najuspješnija u ovoj kategoriji proglašena je Lana Pudar (uspjesi: Držvana prvakinja, 25 puta obarala Državne rekorde, pet puta viceprvakinja i tri puta treća, najbolja plivačica na Balkanu u svom uzrastu i jedna od najboljih u Europi, te je na devet plivačkih mitinga proglašena za najbolju plivačicu). U konkurenciji kadeta klubovi su nominirali ukupno sedam sportaša: Srđan Ajvaz (JK 'Neretva'), Marko Šimunović (Stonoteniski klub 'HT Eronet'), Luka Penavić (Taekwondo klub 'Cro star'), Ivan Jozeljić (JK 'Borsa'), Mirko Zelenika (JK 'Borsa'), Muhamed Džiho (Karate klub 'Mostar') i Patrik Bošnjak (HŠK 'Zrinjski').

Najuspješniji sportaš u ovoj kategoriji je Ivan Jozeljić (uspjesi: 1. mjesto na Državnom prvenstvu i 7. mjesto na Balkanskom prvenstvu). U konkurenciji - najuspješnija ženska mlada ekipa nominirano je pet klubova: JK 'Hercegovac' (U-11, U-13, U18), KVS 'Orka'-štafeta (mlađe kadetkinje, kadetkinje i mlađe juniorke), JK 'Borsa' (juniorke), ŽNK 'Emina' (kadetkinje), Hrvatski rukometni klub 'Katarina' (kadetkinje). Kao najuspješnija ekipa u ovoj kategoriji je HRK 'Katarina (uspjesi: Državne prvakinje, pobjednice međunarodnog turnira 'XVII Balaton kup' i viceprvakinje turnira u Beču). U konkurenciji - najuspješnija muška mlada ekipa nominirano je pet klubova: JK 'Hercegovac' (U-11, U-13), STK 'HT Eronet' (juniori), KVS 'Orka'-štafeta (kadet, mlađi juniori i juniori), JK 'Borsa' (kadeti), HŠK 'Zrinjski' (juniori).

U ovoj konkurenciji najboljim su proglašeni juniori HŠK 'Zrinjski' (uspjesi: 2. mjesto u Premijer omladinskoj ligi 2017/2018, finalisti Omladinskog kupa BiH 2017/2018, 2. mjesto na polusezoni 2018/2019 Premijer omladinske lige BiH, plasma u četvrtfinale Omladinskog kupa BiH). U konkurenciji juniorki, klubovi su nominirali ukupno pet sportašica: Vesna Vukoja (JK 'Neretva'), Danica Jurić (JK 'Hercegovac'), Teodora Stanković (KVS 'Orka'), Jana Zubonja (Taekwondo klub 'Cro star') i Marija Zelenika (JK 'Borsa'). U ovoj kategoriji, najuspješnijom je proglašena Teodora Stanković (uspjesi: Državna prvakinja, viceprvakinja i četiri puta osvojila treće mjesto, nalazi se na reprezentativnom popisu najperspektivnijih plivačica u BiH, te je na tri međunarodna mitinga proglašena za najbolju plivačicu). U konkurenciji juniora klubovi su nominirali ukupno sedam sportaša: Srđan Ajvaz (JK 'Neretva'), David Pušić (JK 'Hercegovac'), Sandro Soldo (STK 'HT Eronet'), Kerim Sadiković (KVS 'Orka'), Hrvje Marijanović (Taekwondo klub 'Cro star'), Jozo Zovko (JK 'Borsa'), Nermin Jašarević (KK 'Mostar'), Kristijan Stanić (HŠK 'Zrinjski').

Kao najuspješniji proglašen je Kerim Sadiković (uspjesi: Državni prvak u konkurenciji juniora i vlasnik je šest Državnih rekorda u kategoriji mlađih juniora i juniora. Od strane Plivačkog saveza BiH uvršten je na listu najperspektivnijih plivača, osam puta viceprvak u kategoriji juniora i četiri puta u kategoriji seniora, jedan put je zauzeo 3. mjesto u kategoriji juniora, te četiri puta zauzeo 3. mjesto u kategoriji seniora, kao član reprezentacije na prvenstvu Središnje Europe osvojio je sedmo mjesto). Sportski savez Grada Mostara kao jedinstvena organizacija sporta na području Grada Mostara, organizacija zadužena za unapređenje i razvoj sporta, ima obavezu i odgovornost da pronalazi načine kako da sport Grada Mostara unaprijedi i podigne na veći nivo. U protekle dvije godine brojne projekte realizirali su zajedno ili uz podršku Japanske agencije za međunarodnu suradnju JICA. JICA je podržala i večerašnju svečanost!

Prije nego što su im uručili zasluženo priznanje, koordinatorica JICA projekta Tsuji Yasuko se obratila i zahvalila svima koji su doprinijeli realiziranim aktivnostima, a zatim je Dejan Balić, viši lokalni konsultant JICA ukratko predstavio realizirane projektne aktivnosti. Zamjenik rezidentnog predstavnika JICA ureda za Balkan Takashi Hibino uručio je zahvalnice za sljedeće Ustanove: FPMOZ Sveučilišta u Mostaru i Nastavnički fakultet Univerziteta 'Džemal Bijedić'. Osnovne škole koje su uzele učešće u japanskim tradicionalnim igrama 'UNDOKAI' realiziranim u okviru JICA Projekta za izgradnju povjerenja putem tjelesnog odgoja u Bosni i Hercegovini, a priznanja su dobili: O.Š. Zalik, IV O.Š., O.Š. 'Mujaga Komadina', O.Š. 'Mustafa Ejubović - šejh Jujo', O.Š. Cim, O.Š. Gnojnice, O.Š. 'Bartol Kašić', O.Š. 'Petar Bakula' O.Š. A.B. Šimić', O.Š. 'Marin Držić'.

Generalna tajnica Sportskog saveza Mirjana Bošnjak ovom prilikom je uručila plaketu i zahvalnicu za ukazano povjerenje i pruženu podršku u realizaciji večerašnje svečanosti, ali i svih aktivnosti održani u zajedničkoj organizaciji Sportskog saveza Grada Mostara i Japanske agencije za međunarodnu suradnju u protekloj godini. Uručena su i posebna priznanja sportskim ekipama za ostvarene izuzetne sportske rezultate u 2018. godini. Priznanja su uručena Stonoteniskom klubu Mostar, HKK 'Zrinjski', FC Mostar SG Staklorad, ŽNK 'Emina', Karate klub Mostar, Boćarski klub 'Ante Rozić', Plesni studio 'Mo-Stars', te balet 'Arabesque' Mostar.
Dodijeljena su i posebna priznanja sportašima za ostvarene izuzetne sportske rezultate u 2018. godini, a dobili su ih: Jasmina Kavazović, Emil Markić, Velija Pirić.

U konkurenciji najuspješniji sportski radnik, klubovi su nominirali šest kandidata: Majo Ćesko (JK 'Neretva'), Danijel Berezovski (STK 'HT Eronet'), Mirsad Fazlinović (SG Staklorad), Željko Zadro (JK 'Borsa'), Zdenko Klepić (SKK 'Neretva') i Denis Džiho (KK 'Mostar').

Za najuspješnijeg je izabran Željko Zadro (uspjesi: JK 'Borsa', na čijem je čelu, organizirao je najveću sportsku manifestaciju koja je okupila natjecatelje iz 130 klubova, 32 zemlje i četiri kontinenta. Natjecatelji JK 'Borsa' nastupili su na 55 turnira u 17 različitih zemalja; brončana medalja sa EP za seniore do 23 godine; članovi JK 'Borsa' u 2018. osvojili 526 medalja, 14 ekipnih pehara, 12 Borsinih natjecatelja su članovi reprezentacije BiH; 10 zlatnih, 11 srebrenih i 21 brončana medalja sa Državnih prvenstava. U ekipnim plasmanima, natjecatelji JK 'Borsa' zauzeli su 2. mjesto seniori, 2.mjesto seniori do 23 godine, 1. mjesto kadeti, 3. mjesto juniorke do 21 godine, 1. mjesto kadeti i kadetkinje, 2. mjesto seniori i seniorke, 3. mjesto juniori i juniorke, 3. mjesto seniori i seniorke do 23 godine).

U konkurenciji - najuspješniji trener - klubovi su poslali ukupno devet nominacija: Majo Ćesko (JK 'Neretva'), Marko Zrimšek (JK 'Hercegovac'), Toni Vranjić (STK 'HT Eronet'), Mirsad Fazlinović (SG Staklorad), Blaž Slišković (HŠK 'Zrinjski'), Željko Zadro (JK 'Borsa'), Zijo Tojaga (ŽNK 'Emina'), Miroslav Klepić (SKK 'Neretva') i Salih Grbić (KK 'Mostar'). Kao najuspješniji trener proglašen je Miroslav Klepić (uspjesi: 1. mjesto na EP - Ivan Klepić, 3. mjesto na EP - Ivona Ćavar, 5. mjesto na WKF Premijer ligi u Parizu - Ivan Klepić, 5. mjesto na Premijer ligi u Roterdamu - Ivona Ćavar, šest zlatnih i jedna brončana medalja sa Državnog prvenstva u seniorskoj konkurenciji, dvije zlatne medalje na Državnom prvenstvu do 21 godine, te srebrena medalja sa Balkanskog prvenstva za seniorke i srebrena medalja za natjecateljice do 21 godine).

Dodijeljena je i nagrada za životno djelo, a posthumno su je dobili dugogodišnji predsjednik Sportskog saveza Hasan Šišić, zatim dugogodišnji karate trener Suad Ćupina, nekadašnja rukometašica i djelatnica Sportskog saveza Mostara Zdenka Prskalo, te Mihajlo Huđec. Nagradu za životno djelo dobio je i Smiljan Matanović. U konkurenciji najuspješnija ženska seniorska ekipa klubovi su nominirali tri ekipe: STK 'HT Eronet', ŽNK 'Emina' i KK 'Mostar'. Najbolja ekipa u prošloj godini bile su članice STK 'HT Eronet' (uspjesi: finalistice Kupa BiH).

U konkurenciji - najuspješnija muška seniorska ekipa - žiri je dobio šest nominacija: STK 'HT Eronet', FC Mostar Stari grad Staklorad, JK 'Borsa', HKK 'Zrinjski', KK 'Mostar' i HŠK 'Zrinjski'. Kao najuspješniji pokazali su se igrači HŠK 'Zrinjski' (uspjesi: prvaci BH Telecom Premijer lige BiH, UEFA liga prvaka, plasman u 1. kolo kvalifikacije lige prvaka, UEFA Europa liga, plasman kluba u 3. kolo kvalifikacija Liga Europe).

U konkurenciji seniorki, klubovi su nominirali ukupno pet sportašica: Anida Mahinić (KVS 'Orka'), Minela Gačanica (ŽNK 'Emina'), Ivona Ćavar (SKK 'Neretva'), Ena Dizdarević (KK 'Mostar'), Nejla Smailhodžić (KK 'Mostar'). Najuspješnija sportašica u ovoj kategoriji je Ivona Ćavar (uspjesi: 3. mjesto na seniorskom EP - borbe; 5. mjesto na WKF Premijer ligi u Roterdamu; 1. mjesto na Državnom prvenstvu).

U konkurenciji seniora klubovi su nominirali ukupno sedam sportaša: Luka Matković (STK 'HT Eronet'), Marko Vučijak (STK 'HT Eronet'), Mario Aladžić (SG Staklorad), Petar Zadro (JK 'Borsa'), Ivan Klepić (SKK 'Neretva'), Elvir Šendro (Bokserski klub 'Mostar'), Nemanja Bilbija (HŠK 'Zrinjski'). Ivan Klepić proglašen je najboljim sportašem u ovoj kategoriji za 2018. godinu (uspjesi: 1. mjesto na seniorskom EP - borbe; 5. mjesto na WKF Premijer ligi u Parizu).
Datum objave: 01.02.2019.

Untitled Document
 
Sva prava pridržana © HSport.in 2012 - 2019
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.